Osmangazi Boyacı Ustası | Profesyonel Boyacı Hizmeti

Osmangazi Boya Ustası

Osmangazi boyacı ustası olarak biliyoruz ki Osmangazi ilçesi Bursa’nın eski yerleşim yeridir. Eski yerleşim yeri olduğundan yapıları da eskidir. Eski evlerden oluştuğu için tadilat ve işleri çok olur. Osmangazi evleri boya badana ihtiyacına devamlı gereksinim duvar. Tadilat işlerinden bahsediyorken boya badana es geçilemez. Boyanacak mekanların görselliğini en ucuz yoldan yakalamak alçı sıva ve boya badana işleri ile olur.

Osmangazi boyacı ustası ihtiyaçları için bizimle iletişime geçen müşterilerimizin evlerini ve işyerlerini en güzel şekilde ve uygun maliyetli halde tadilat işlerini ve boya badanasını yapar söz verdiğimiz süre içerisinde temiz teslim ediyoruz. Buradan Bursa ilinde yaptığımız boya badana çalışmalarını görüp bizi tercih etme kararını verebilirsiniz.

Neden Biz Osmangazi boyacı ustası olarak biz ?

İnternette bir çok boya badana ustasına rastlamak mümkün. Önemli olan öncesi ve sonrası uygulamaları ile sizleri işlerinden haberdar edebilecek ve referanslı usta ile çalışmaktır. Bu konuda işlerini yaptığımız müşteri yorumlarını da okuyarak karar verme sürecinizi kolaylaştırabiliriz. Prensip olarak bize güvenip ve bizi tercih her insan bizler için müşteri değil, aileden birisidir.

osmangazi boyacı

Alıntı Makale(Homify)

Hepimiz evimizin kusursuz bir güzelliğe sahip olmasını, eksiksiz bir dekorasyon ile muhteşem görünmesini isteriz. Bir evin muhteşem görünmesi sadece dekorasyona bağlı değildir. Bir evin eksiksiz bir şekilde dekore edilmesi için iç cephe ve dış cephe duvarlarının boyanması badana edilmesi gereklidir. Boya badana işleri genel olarak dekorasyondan bağımsız düşünülen, önemsiz bir iş gibi görülen işlerdir. Ancak evin boyanması veya eskilerin tabiri boya badana edilmesi en az dekorasyon kadar önemlidir. Evin boyanması konusunda bilinmesi gereken bir çok önemli noktalar vardır. İşinin ehli olan bir usta bulduğunuzda evinizi kusursuz bir şekilde boyatabilirsiniz. Eğer işinin ehli bir usta bulamamışsanız eviniz istediğiniz gibi boyanmayacak ve içinize sinmeyecektir.

Peki boya badana nasıl yapılır?

Boya badana işlerine girişecekseniz öncelikle boya mevsimleri olan geçiş mevsimleri olarak da adlandırılan nisan ve ekim aylarını beklemelisiniz. Bu aylar, hem kış ve yaz mevsimlerine geçiş ayları hem de hava sıcaklıklıkları bakımından ideal aylardır. Nisan ve ekim aylarında yapacağınız boya badana işleri ile yeni mevsime evinizi tazeleyerek girebilirsiniz.

Ayrıca bu aylarda nem oranları diğer aylara göre daha düşük oranlarda olduğu için boyanın kuruması daha kısa süre de olacaktır. Boya kuruması işlemi kullanılan ev boyası türüne ve boya kalınlığına göre değişir. Su bazlı plastik bir boya kullanılmış ise astar boyası 6 – 8 saat içinde, yüzey boyası ise 10 – 12 saat içinde tamamen kurur. Eğer metalik özellikli bir boya kullanılmış ise tamamen kuruması 4 – 6 saat içinde olacaktır. Bu süreler evini boyatacak birinin aklında oluşan boya badana ne kadar zamanda kurur sorusunun cevabı olacaktır.

Boya badana nasıl yapılır? Ne kadar bütçe ayırmak gerekir?
Ev Boyasında Boyacı Ustanın Önemi Evinin Ustası Eklektik Duvar & Zemin

Evinin Ustası Ev Boyasında Boyacı Ustanın Önemi

Boyanın kuruma süresi

Evinizde boya badana işleri yapmak ve aynı zamanda bu işleri en kısa süre de sona erdirmek istiyorsanız badana boya ne kadar zamanda kurur sorusu zihninizde dönmeye başlanmıştır. Bir evi boyatmak için ideal süre bir haftadır. Ancak bu süre boyanın bir hafta da kuruyacağı anlamına gelmez. İç cephe boyaları genel olarak maksimum 12 saat içinde kuruma özelliğine sahiptir. Yani boyasını yaptırdığınız odanın pencerelerini açık bırakarak 12 saat sonra tam anlamı ile kurumasını sağlayabilirsiniz

Bursa Osmangazi’de boya badana ustaları arayanların usta bulma adresi